Először nyerte brit a Tour de France-t

2012. július 23. 08:02

Bradley Wiggins nyerte az idei Tour de France-t, ezzel ő lett a francia kerékpáros körverseny első brit győztese.

A várakozásoknak megfelelően Bradley Wiggins a vasárnapi zárószakaszon megőrizte az összetettben vezetőnek járó sárga trikót, és megnyerte a 99. Tour de France országúti kerékpáros körversenyt. A brit kerekes a mezőnnyel érkezett a párizsi Champs-Élysées-n kialakított célba. A 20., 120 kilométeres etapon csapat- és honfitársa, a világbajnok Mark Cavendish győzött.

Összetettben Wiggins másik csapat- és honfitársa, Chris Froome lett a második, míg a harmadik helyen az olasz Vincenzo Nibali zárt a verseny honlapja szerint. Wiggins a Tour történetének első brit győztese.